Dieta bez pszenicy

Jak pozbyć się pszennego brzucha i być zdrowym
Dieta bez pszenicy - William Davis - okładka
Zapraszamy do sklepu: 
Patronat: 
Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Autor: 
William Davis

Dr William Davis dowodzi szkodliwości współczesnej pszenicy, analizując historię spożywania produktów z tego zboża i zmiany, jakim ulegały. Dzisiejsza pszenica nie jest już solidną podstawą pożywienia, z której powstaje zdrowy chleb powszedni. Została genetycznie zmodyfikowana, by producenci żywności mogli osiągać jak największe zyski przy minimalnych kosztach.

W rezultacie to dobroczynne niegdyś zboże stało się żywieniowo bezwartościowym, acz wszechobecnym składnikiem, który sprawia, że poziom glukozy we krwi rośnie gwałtowniej niż po zjedzeniu cukru, a ponadto ma właściwości uzależniające, co doprowadza do huśtawki głodu i przejadania się oraz zmęczenia.
Na podstawie wieloletnich badań klinicznych oraz niezwykłych wyników, które obserwował u tysięcy własnych pacjentów po rezygnacji z produktów zawierających pszenicę, dr Davis przedstawia argumenty przeciwko temu wszechobecnemu składnikowi pokarmowemu. Dieta bez pszenicy skutkuje wg niego znaczącymi korzyściami, takimi jak: stała utrata wagi; złagodzenie zespołu metabolicznego i cukrzycy typu 2;  wyleczenie z problemów jelitowych; wyraźne obniżenie poziomu cholesterolu;  poprawa gęstości kości; zanik dolegliwości skórnych, takich jak łuszczyca, afty, łysienie; ograniczenie stanów zapalnych i bólów gośćcowych.
Ta atrakcyjna w czytaniu, skłaniająca do myślenia i starannie udokumentowana książka oferuje nowy, niezmiernie ważny punkt widzenia na najistotniejsze problemy zdrowotne naszych czasów.

Tłum.: 
Roman Palewicz
Kuchnia i dieta
Oprawa: 
Broszurowa ze skrzydełkami
Format książki: 
135 x 205 mm
Ilość stron: 
328
ISBN: 
978-83-62478-92-7
Cena det.: 
36.90 zł

Inne książki z tej serii:

 • Marta Szloser, Wanda Gąsiorowska - Święta bez pszenicy - okłakda
 • Umiarkowana dieta paleo – Leanne Ely
 • J. J. Smith, Zielona dieta koktajlowa - okładka
 • Dania bez pszenicy w 30 minut (lub mniej) - William Davis
 • Brooke Alpert, Patricia Farris - Detoks cukrowy
 • Kuchnia polska bez pszenicy - Marta Szloser, Wanda Gąsiorowska
 • Novak Djoković - Serwuj, aby wygrać - okładka
 • Kuchnia bez pszenicy - okładka

Polecane przez Bukowy Las

 • Sztuka wygrywania w tenisie - Brad Gilbert i Steve Jamison
 • Nordic walking dla każdego, Aleksander Wilanowski

Serie wydawnicze

Autobiografie i biografie najlepszych tenisistów: drogi na szczyt, triumfy i porażki, sport i życie prywatne Historia w dużym i małym wydaniu Seria wydawnicza: Monster High Powieści o słynnych malarzach i ich muzach
Powieści o miłości i jedzeniu Trylogia o królowej Francji Moda Nowa seria! W pewnej szkole spotykają się dzieci bohaterów najsłynniejszych baśni…
Muzycy Kuchnia i dieta Sport i rekreacja Myślnik - logo serii